ELIT i ELT ugostili dr. Melitu Lemut Bajec na predavanju o plurilingvalnom i interkulturalnom obrazovanju
U srijedu, 25. marta 2026. godine, studijski programi Engleski jezik i književnost (ELIT) i Engleski jezik i književnost, nastavnički smjer (ELT) na Internacionalnom univerzitetu u Sarajevu (IUS) organizovali su predavanje dr. Melite Lemut Bajec sa Pedagoškog fakulteta Univerziteta u Ljubljani, Slovenija.
Predavanje pod nazivom „Može li plurilingvalno i interkulturalno obrazovanje pomoći u stvaranju ujedinjenijeg svijeta?” okupilo je nastavno osoblje i studente ELIT i ELT programa na poticajnoj diskusiji o jednoj od najaktuelnijih tema u savremenom obrazovanju. U svom izlaganju, dr. Lemut Bajec govorila je o važnosti promovisanja plurilingvalnosti i interkulturalnosti kroz jezičko obrazovanje, naglašavajući njihovu ulogu u jačanju razumijevanja, dijaloga i snažnijih veza među ljudima i narodima.
Nakon predavanja uslijedila je živahna i sadržajna razmjena ideja, tokom koje su učesnici imali priliku promišljati o izazovima i mogućnostima izgradnje inkluzivnijeg i povezanijeg svijeta kroz obrazovanje.
Tokom svoje posjete IUS-u, dr. Lemut Bajec sastala se i s akademskim osobljem ELIT i ELT studijskih programa, kada se razgovaralo o mogućnostima buduće saradnje i razmatrali daljnji planovi zajedničkog djelovanja.
















