Studenti ELIT-a u posjeti Američkom kutku u Sarajevu

U srijedu, 28. decembra 2016. godine, studenti i osoblje Odsjeka za engleski jezik i književnost (ELIT) IUS-a posjetili su Američki kutak u Sarajevu. Predstavnica Američkog kutka u Sarajevu, gospođa Amra Pandžo, dočekala je studente i osoblje IUS-a, i tom prilikom ih informisala o aktivnostima, ciljevima i mogućnostima koje Američki kutak nudi, pod pokroviteljstvom Ambasade Sjedinjenih Američkih Država u Sarajevu i lokalnih biblioteka. Cilj američkog kutka jeste da dostupnim učini informacije šireg opsega, o američkoj historiji, kulturi, narodu, pravnom sistemu i drugim relevantnim područjima, kao i da radi na unaprijeđenju razumijevanja  između Bosne i Hercegovine i Sjedinjenih Američkih Država.

Studenti Odsjeka ELIT-a su bili u prilici da izraze svoja mišljenja o temama u vezi sa Sjedinjenim Američkim Državama i da postave pitanja o ražličitim temama, uključujući i mogućnostima za nastavak diplomskih studija u SAD-u. Predstavnica američkog kutka je uputila poziv studentima da se učlane u njegovu biblioteku, te da učestvoju u programima i događajima.